QUICK LINKS


School House

Academic Session 2018-19

TEACHER REPRESENTATIVE
 
HOUSE TEACHER NAME POST NAME
 
GANGA HOUSE
(Red)
MS. SHELLEY BHATTACHARJEE SAHA HOUSE WARDEN
MS. EKTA KUMARI HOUSE TEACHER
MR. ANUJ KUMAR DAWN HOUSE TEACHER
MS. TANIYA SANYAL HOUSE TEACHER
MS. GITASREE SAHA HOUSE TEACHER
MS. TRISHA DUTTA HOUSE TEACHER
 
HOUSE TEACHER NAME POST NAME
 
JHELUM HOUSE
(Blue)
MS. DIPTI GHOSH HOUSE WARDEN
MS. SUCHANDRA GUHATHAKURTA HOUSE TEACHER
MS. POMPI SEN HOUSE TEACHER
MS. BITHIKA BANERJEE HOUSE TEACHER
MS. MINU SINGH HOUSE TEACHER
MS. MITA DUTTA HOUSE TEACHER
 
HOUSE TEACHER NAME POST NAME
 
YAMUNA HOUSE
(Yellow)
MR. ARINDAM BOSE HOUSE WARDEN
MS. ANJUSHREE BANERJEE HOUSE TEACHER
MR. PARTHA SARATHI SHARMA HOUSE TEACHER
MR. ANUP KUMAR MISHRA HOUSE TEACHER
MS. SUMANA MITRA HOUSE TEACHER
 
HOUSE TEACHER NAME POST NAME
 
RAVI HOUSE
(Green)
MS. SANDHYA AGARWAL HOUSE WARDEN
MS. ANNAPURNA SHARMA HOUSE TEACHER
MS. GURIA KRI SINGH HOUSE TEACHER
MS. LIPI SAKHUJA HOUSE TEACHER
MS. RUMA ADHIKARY HOUSE TEACHER
MR. RUDRADEEP SENGUPTA HOUSE TEACHER


GANGA HOUSE (Red)
STUDENT REPRESENTATIVES
APPOINTMENTS ADMISSION NO. STUDENT NAME CLASS & SECTION
HOUSE CAPTAIN 00257 PREM PRAKASH PANDEY IX-A
VICE CAPTAIN 00061 MOHAN MRIDHA IX-A
ASSIT. VICE CAPTAIN 00018 ADITI VYAS VIII-A
PREFECTS
Sl. No. Adm.No. Class/Sec Students Name
1 00003 IV-A SWADHA TRIPATHY
2 00006 VIII-A SHREYANSH JAISWAL
3 00013 V-B ABHIGYAN RAJPUT
4 00018 VIII-A ADITI VYAS
5 00020 V-A AYUSH PRASAD
6 00029 VIII-A ANIRBAN MITRA
7 00037 IV-A MD. FARHAN HABIB ANSARI
8 00040 V-A KUNAL SEN GUPTA
9 00059 III-A VEDANT GADDHYAN
10 00060 VI-A SHAHIR IQBAL
11 00061 IX-A MOHAN MRIDHA
12 00063 VI-A VANSH AGARWAL
13 00068 VII-A ADITYA KUMAR SINGH
14 00072 V-B PRATHAM SATNALIKA
15 00073 V-B SOUVIK CHATTARAJ
16 00075 III-A SOMOSHREE KARMAKAR
17 00080 V-B GOURAV CHAR
18 00094 V-A VAISHNAVI GOYAL
19 00095 IV-B ANURAG BHAGAT
20 00109 IX-A ARNABI CHATTERJEE
21 00114 IX-A SHIVAM KUMAR
22 00118 VIII-A SHRUSTI SRIVASTAVA
23 00122 V-A DARSH RAJ PANDEY
24 00125 VIII-A SHRABOSTI
25 00133 V-B AYUSH KUMAR SHAW
26 00136 V-A SHRISH KUMAR SHAAN
27 00139 II-A AAYAN DASGUPTA
28 00144 III-A PRINCE KUMAR SINGH
29 00162 IV-A SWASTIK KUMAR
30 00174 IV-B RAKSHAN HAQUE
31 00175 V-A AARYAN SINGH
32 00193 IX-A VEDANSH GADHYAN
33 00203 V-B HARSH SINGH
34 00214 X-A SOUDAMINI CHAKRABORTY
35 00215 IV-B AAROHI PANDEY
36 00225 II-A HRITURAJ SINGH
37 00227 III-A ANSHUMAN SINHA
38 00236 X-A ALISHA ALAM
39 00239 VII-A RABINDRA GOSWAMI
40 00242 IV-A SUBHRANT N CHANDRA
41 00245 IV-A PRITAM KUMAR
42 00257 IX-A PREM PRAKASH PANDEY
43 00271 V-A KRISHNA BANKA
45 00274 VII-A REEDDHI NAYAK
46 00281 VII-A MD. TAQUEE HARIS
47 00302 III-A HERA FATMA
48 00304 X-A SHAMIK BISWAS
49 00316 III-A AISHIKA GUPTA
50 00324 VIII-A ANANT SHARMA
51 00325 VI-A AYUSH RAY
52 00329 II-A ANSHIKA NANDA
53 00335 Prep-B ABHISHEK KUMAR
54 00337 Prep-A ARYA SUMAN
55 00338 I-A SHAURYA SAHAY
56 00339 Prep-B ANISHA GORAI
57 00340 Prep-A ANSH ROY
58 00342 I-A ADITYA KUMAR
59 00392 IX-A SUMIT MAHATO
60 00397 Prep-A ARPITA BURMAN
61 00406 X-A SRISTY AGARWALLA
62 00409 VII-A SANGAMITHRA S
63 00410 III-A HUZAIFA MOQEEM
64 00411 X-A SHUBHAM KUMAR YADAV
65 00414 VIII-A ANKIT THUSOO
66 00417 IX-A DEBOLINA ROY
67 00418 IV-B LUV DWIVEDY
68 00419 IV-B KUSH DWIVEDY
69 00424 PN-A AYUSH MAJI
70 00425 I-A UTSAB DUTTA
71 00427 Nur-A RAJ NARAYAN GHOSAL
72 00428 I-A APURVA KUMARI
73 00435 Nur-A LAVANYA AGARWAL
74 00436 Prep-B ADITYA GUPTA
75 00437 I-A VIBHASH KUMAR YADAV
76 00439 Prep-B TRISHANU MONDAL
77 00441 Prep-B KUSHAGRA BHASKAR
78 00446 VI-A ASHWITA PODDAR
79 00474 II-A MANSI KUMARI
80 00477 VII-A ADARSH SHARMA
81 00480 VI-A DURGA PRASAD SAHU
82 00488 IX-A SHRISTY VATS
83 00490 II-A AAYUSH KUMAR SINGH
84 00494 PN-A NEELABH MUKHERJEE
85 00499 IV-B KRISHNA SHARMA
86 00500 IV-B ANKIT MISHRA
87 00508 IV-A MAHIMN VYAS
88 00510 III-A ARANSH ARYA
89 00511 III-A MANOSREE CHANDA
90 00517 IV-A AYUSH CHOWDHURY
91 00519 IV-A SHREYANSHI RAGHAV
92 00520 VIII-A RIYANSHU RAGHAV
93 00526 PN-A RITU SINGH
94 00538 Prep-A ABHINAV KUMAR SAW
95 00539 IX-A CHARANJOT KAUR


JHELUM HOUSE (Blue)
STUDENT REPRESENTATIVES
APPOINTMENTS ADMISSION NO. STUDENT NAME CLASS & SECTION
HOUSE CAPTAIN 00405 CHOWDHURY AFTAB HOSSAIN IX-A
VICE CAPTAIN 00159 TANISHQ AGARWAL IX-A
ASSIT. VICE CAPTAIN 00169 ANNANYA KASHYAP VIII-A
PREFECTS
Sl. No. Adm.No. Class/Sec Students Name
1 00002 VI-A HARSH BARDHAN MISHRA
2 00005 IX-A ANISH KUMAR SINGH
3 00010 IV-B NANDITA SEN
4 00012 VIII-A SARTHAK SINGH
5 00014 IV-A AARUSHI SAUJANYA
6 00025 VI-A DEBADRITO ROY
7 00027 VII-A ANKITA RANJAN PRASAD
8 00028 III-A SAMRIDHI GUPTA
9 00045 V-A ALIA SHIREEN
10 00054 V-B SHIVANGI GADDHYAN
11 00056 VIII-A CHIRAG DOKANIA
12 00064 V-B VISHAKHA AGARWAL
13 00070 III-A SATANSHA PAUL
14 00071 VIII-A MONALISHA CHATTERJEE
15 00081 V-A HARSH SOLANKI
16 00082 V-B BISHWANATH ROUTH
17 00083 IV-B HARSH VARDHAN
18 00085 V-B LIPIKA DUTTA
19 00092 IV-B SUHAN RIZ
20 00098 X-A ANIKET SHARMA
21 00123 III-A HARSH RAJ PANDEY
22 00132 IV-B ARPAN PAL
23 00140 VI-A DEBJYOTI NANDI
24 00143 IV-A SHREYAS MAJUMDAR
25 00145 III-A DEBANJAN MAJI
26 00152 VIII-A ANKIT KUMAR HEMBRAM
27 00153 V-B KHYATI AGARWAL
28 00159 IX-A TANISHQ AGARWAL
29 00167 IV-A TEJASH MEHTA
30 00169 VIII-A ANNANYA KASHYAP
31 00171 IV-B ROLLY BARNWAL
32 00180 IX-A MANVI DIXIT
33 00191 V-A SAGNIK DATTA
34 00205 VII-A KUSHAN SRIVASTAVA
35 00207 IV-A MD. AHALTAMASH DHANYAL KHAN
36 00208 X-A S AAKASH
37 00216 III-A JHILIK BANERJEE
38 00226 II-A KOUSTAV MONDAL
39 00233 IV-B AKDASH PERWEZ
40 00238 II-A ANSHUMAN KUMAR PANDEY
41 00246 VII-A SHUVAM GUPTA
42 00249 III-A CHAITANYA VYAS
43 00255 V-A MISS SURABHI
44 00264 I-A ROHIT SAHA
45 00287 III-A ANKITA MEHTA
46 00297 II-A ADRIJA ROY
47 00300 I-A SOUNAK MUKHERJEE
48 00307 II-A SHAYAN MALLICK
49 00313 I-A AASHI SINGH
50 00314 II-A ZEESHAN KHAN
51 00317 X-A ABHIRUP SARAN
52 00341 IV-A AKAANCHA ROY
53 00346 Prep-B AAGMAN PODDAR
54 00348 Prep-B ARYA KUMAR
55 00350 VI-A ANISH BHOWMIK
56 00351 VI-A TANMAY CHATTERJEE
57 00352 Prep-B JAYEETA SEN
58 00357 Prep-B SANVI KUMARI SHAAN
59 00361 IV-A UDITA MUKHERJEE
60 00364 III-A PLAKSHA
61 00365 VIII-A HIMADRI
62 00368 VI-A CHETAN KUMAR SINGH
63 00374 VII-A TRISHIT CHATTERJEE
64 00375 IV-B HITESH KUMAR MONDAL
65 00383 I-A HUDAIBIYA IQBAL
66 00388 X-A RAJA BAURI
67 00389 X-A TIYASA CHATTERJEE
68 00404 IX-A AYUSH TRIPATHI
69 00405 IX-A CHOWDHURY AFTAB HOSSAIN
70 00412 VII-A RAAHIMA JALAL
71 00421 Prep-A PIYUSH LIMBOO
72 00423 Prep-B ADARSHA MAJI
73 00432 Prep-B AKSHAT AGARWAL
74 00454 VII-A ABHISHEK KUMAR
75 00460 PN-A ANAYA AGARWAL
76 00463 Nur-A ADVIKA KANDHWAY
77 00466 Nur-A RANBIR SINGH
78 00472 Nur-A YASODHA SARAFF
79 00489 IX-A TANWISA DUTTA
80 00503 Prep-A ATIKSH AGARWAL
81 00512 IX-A SOUNAK KUMAR MAJI
82 00523 IV-B SUSREE PRIYADARSHANI PATTANAYAK
83 00524 III-A SOHOMDEEP MITRA
84 00527 I-A SHREYANSH KUMAR
85 00528 IV-A SHLOK SONTHALIA
86 00529 VIII-A PRANAV SONTHALIA
87 00533 IX-A BANSH PANDEY
88 00534 III-A SAHIL GOVIND
89 00535 IX-A SHREYA MONDAL
90 00537 VII-A KAUSTUBH PARNARIA
91 00540 IX-A YASH PRATEEK
92 00545 Nur-A SANAYA SACHDEO


YAMUNA HOUSE (Yellow)
STUDENT REPRESENTATIVES
APPOINTMENTS ADMISSION NO. STUDENT NAME CLASS & SECTION
HOUSE CAPTAIN 00230 SUBHAM SUSIB UL HUCKIM IX-A
VICE CAPTAIN 00135 NAINIKA AGARWAL IX-A
ASSIT. VICE CAPTAIN 00275 ANANYA SAIN VIII-A
PREFECTS
Sl. No. Adm.No. Class/Sec Students Name
1 00001 IV-B ROUNAK JAISWAL
2 00015 V-B DEBDEEP SANGHAI
3 00016 III-A AGNISWAR MUKHERJEE
4 00026 VI-A ARYAN ARIHANT
5 00036 IV-A ADHIRAJ DE
6 00044 V-A MD. AAYAN
7 00047 IV-A ANURADHA BURMAN
8 00051 V-B SUPRIYO DEY
9 00052 V-B SHREYASH RAJ
10 00053 III-A SHWET GADDHYAN
11 00062 X-A DIVYA JYOTI SINGH
12 00065 IV-A KANAK AGARWAL
13 00077 VIII-A UJJAL KR. ROY
14 00079 IX-A KUMAR PRATIYUSH
15 00096 VII-A RITAM ROY
16 00104 VII-A RAMAN KUMAR
17 00112 X-A ASHISH KUMAR
18 00128 III-A SAMBHAVI CHITRANSH
19 00129 II-A NAVYA SATNALIKA
20 00135 IX-A NAINIKA AGARWAL
21 00146 III-A BHAVESH KUMAR GUPTA
22 00172 V-B ADITYA VERMA
23 00187 IV-B SURJA GOSWAMI
24 00192 IV-B NALIN SINGH
25 00196 IV-A ARIHANT RAJ
26 00197 VIII-A ANANYO CHAKRABORTY
27 00199 V-B APURV LALL
28 00204 IV-A DEVESH KUMAR RAI
29 00212 III-A FARHIN KHAN
30 00221 II-A IFRA KAMRAN
31 00230 IX-A SUBHAM SUSIB UL HUCKIM
32 00231 IX-A ADITIYA GUPTA
33 00234 V-B AFIFA ALAM
34 00254 I-A VINITA GUPTA
35 00265 IX-A KOMAL SINGH
36 00275 VIII-A ANANYA SAIN
37 00280 X-A AYUSH PANDEY
38 00286 X-A PAYAL KUMARI SHAW
39 00288 VIII-A HOIDAK MARSHAL MURMU
40 00299 IV-A ABHISHIKTA SARAN
41 00301 II-A ANURAG ORAON
42 00305 V-B DEBDARSHANA GANGULY
43 00306 III-A ISHIKA JAISWAL
44 00311 II-A IQRA SHAHBAZ KHAN
45 00312 III-A ARNAB BANGAL
46 00321 VII-A SANJUKTA MUKHERJEE
47 00330 V-A AKSHITA NANDA
48 00334 II-A ANUSHKA RANI
49 00336 III-A LAKSHYA SINHA
50 00367 IV-B AKSHAT PODDAR
51 00353 I-A AVIGYAN SHAW
52 00354 II-A ADITI SINGH
53 00355 II-A AAYESHA KUMARI YADAV
54 00356 Prep-A VINISHA PATEL
55 00360 Prep-A ARADHYA SINGH
56 00366 I-A RISHAV SINGH
57 00371 Prep-A BHHAVVYA SINHA
58 00376 IV-A HARSHANIR DUTTA
59 00377 Prep-B AAROHI SINGH
60 00391 IV-B SHAILEE SINGH
61 00394 IX-A RAKESH MAHATO
62 00400 X-A YASHASWI DASH
63 00403 IV-B RUDRA TRIPATHI
64 00407 I-A ARABINDA KSHIROHARI
65 00413 I-A SATYANSH MEHTA
66 00422 IX-A ANIMESH KUMAR
67 00433 Prep-B NISHITA MONDAL
68 00440 VII-A SAGAR BHASKAR
69 00447 VI-A AMNA ARFEEN
70 00449 Prep-A NOBOLIKA MUKHERJEE
71 00450 II-A ARNAV ARYA
72 00456 Nur-A ARADHYA SHAW
73 00461 Prep-A AARIKA SINGH
74 00469 PN-A RAJSHEKHAR GARAIN
75 00473 IX-A ALLEN PRIYANSHU KUJUR
76 00475 IX-A GAYATRI SHARMA
77 00476 VI-A ASHMIT SAMAL
78 00478 Prep-A VIHAAN DOKANIA
79 00487 VIII-A UJJWAL VATS
80 00491 III-A KUSHAL KRISH SINGH
81 00493 Nur-A VINA MAKHARIA
82 00496 III-A SURYA SARATHI
83 00502 IV-A TEJASH RANJAN DWIVEDI
84 00504 Nur-A AARAB PODDAR
85 00507 VIII-A ALISHA WARIS
86 00509 VIII-A AYUSHI ARYA
87 00513 V-A RICHA KUMARI
88 00514 VI-A AYAN MALLICK
89 00518 IV-B ADITYA RAJ SINHA
90 00530 Nur-A TRISHA KUMARI
91 00531 V-A S M FARZAN
92 00532 VII-A DHRUV SUNIL RAGHAVAN
93 00522 I-A AVIJITA SHAW
94 00536 Prep-A AVNEET KAUR


RAVI HOUSE (Green)
STUDENT REPRESENTATIVES
APPOINTMENTS ADMISSION NO STUDENT NAME CLASS & SECTION
HOUSE CAPTAIN 00186 MAYANK RAJ IX-A
VICE CAPTAIN 00505 AMAN SHLOK SRIVASTAVA IX-A
ASSIT. VICE CAPTAIN 00007 SUYASH JAISWAL VIII-A
PREFECTS
Sl. No. Adm.No. Class/Sec Students Name
1 00007 VIII-A SUYASH JAISWAL
2 00021 V-A ANWESHA GHANTY
3 00022 VI-A SHAAN CHATTERJEE
4 00035 VI-A RUDRANIL GHOSH
5 00039 IV-B ARPANA VERMA
6 00046 III-A ASHUTOSH BURMAN
7 00048 IV-B JAGJOT SINGH MAKKAR
8 00055 X-A UNNATI DOKANIA
9 00067 V-A JHANKRRITT SINHA
10 00069 IV-A LAKSHYA AGARWAL
11 00076 IX-A UJJALA ROY
12 00078 X-A SOURAV KUMAR SHAW
13 00088 V-B SWASTIK SAGAR PRASAD YADAV
14 00093 III-A DARSH GUPTA
15 00107 IV-A AAYUSH KUMAR RANA
16 00110 VIII-A RISHITA SINGH
17 00120 VI-A SHIREE FATMA
18 00121 V-A ADITYA KUMAR
19 00126 II-A BISWARUP ROUTH
20 00127 IV-B HARSHIT CHITRANSH
21 00131 VIII-A RAJNANDINI SHAH
22 00137 IV-A SAKSHAM AGARWAL
23 00149 III-A PRIYANSHI KUMARI
24 00150 III-A SAMBRIT MUKHERJEE
25 00173 IV-B ANIRUDH KUMAR SINGH
26 00181 IV-A SHRISAY DIXIT
27 00182 X-A MOHIT KUMAR GUPTA
28 00186 IX-A MAYANK RAJ
29 00189 III-A RUDRANSH KUSHWAHA
30 00213 VI-A RACHIT KUMAR SAW
31 00218 IV-B UTSAV GUPTA
32 00235 VIII-A ALBIRA ALAM
33 00237 III-A SURJO SARKAR
34 00241 VIII-A SIDDHARTH N CHANDRA
35 00244 X-A ANWITA CHATTERJEE
36 00251 X-A SAJAN KUMAR YADAV
37 00256 II-A JAGPREET SINGH MAKKAR
38 00262 IV-B SWATI SINGH
39 00266 VI-A SHRUTI SAHA
40 00270 VII-A AMISHA BANKA
41 00272 IV-A AARUSHI GOENKA
42 00283 II-A ADITI VERMA
43 00284 II-A RASHI VERMA
44 00293 VI-A ADITYA GOENKA
45 00295 VII-A SANJANA MUKHERJEE
46 00303 IX-A RACHNA KASHYAP
47 00315 IX-A SHUBHAM SINGH
48 00318 Prep-B AYUSHI SHRESTH
49 00322 III-A RASHI AGARWAL
50 00347 V-A ANANYA VERMA
51 00362 IV-A YATHARTH AGARWAL
52 00380 II-A RIYA KUMARI
53 00384 Prep-B ARADHAYA DUTTA
54 00385 Prep-A RANITHA
55 00387 IX-A KOMAL KUMARI
56 00393 VII-A AARUSH KUMAR
57 00395 I-A ANMOL BURMAN
58 00396 I-A ANKITA BURMAN
59 00398 IX-A SIMRAN KUMARI
60 00399 VII-A MRITUNJOY DAS
61 00401 IV-A ASKAND
62 00402 I-A SHAMBHVI
63 00408 X-A SUSHMITHA S
64 00420 VII-A SWARNAVO BHATTACHARYYA
65 00426 Nur-A ANKIT RAJ
66 00430 PN-A SOUMOJIT BHATTACHARYA
67 00431 Nur-A DEBASMITA BHATTACHARYA
68 00434 V-B SRIJANA SINGH
69 00438 IX-A THAMMISETTY BALAJI
70 00444 VIII-A ABHAY KUMAR SINGH
71 00445 Prep-B ADITYA KUMAR SINGH
72 00448 I-A AKIF WALIULLAH
73 00451 Prep-A SUBHADEEP RAKSHIT
74 00462 III-A AASHI SINGH
75 00467 Nur-A DEEPIKA CHOUDHARY
76 00468 V-B SUBHASISH KUMAR
77 00479 II-A SAI PRASAD SAHU
78 00481 Prep-A SRINJANA MAJUMDAR
79 00482 Prep-A TRIPANJANA GHOSH
80 00484 VIII-A PRAMIT GHOSH
81 00495 Prep-A ANSHIKA SINGH
82 00497 I-A RAJNISH KUMAR SINGH
83 00501 VII-A RAVIK CHAKRAVORTY
84 00505 IX-A AMAN SHLOK SRIVASTAVA
85 00506 IX-A RAHUL TIWARI
86 00516 III-A PRIYAM LAHIRI
87 00521 IX-A ABU ZAR
88 00525 Prep-A KADEM SUDHEEKSHA
89 00541 Prep-A AYAN KHAN
90 00542 Prep-B ZOYA KHAN
91 00543 Prep-A DEVANSH YADAV
92 00544 IV-A SOUVIK GUHATHAKURTA